Mažoretkinje CRO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mažoretkinje CRO

Forum za sve mažoretkinje u Hrvatskoj i sve ljubitelje mažoret plesa, te naravno za sve ostale :)
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Koje su prednosti mažoreta?

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Gabrielle
Admin
Gabrielle


Posts : 20
Join date : 2007-09-14
Location : croatia

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 4:23 pm

Pišite...
Back to top Go down
https://mazoretkinjecro.forumotion.com
~vražica~ (Svetojanska)




Posts : 24
Join date : 2007-09-14

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Prednosti mažoret plesa   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 9:05 pm

Pa ja mislim da i mažoret ples i twirling imaju svoje prednosti..... primjer u twirlingu su suci iz različitih zemalja, dok su u mažoretu iz Hrvatske... kaj još? u mažoretu ima manje kategorija... imamo neformacijske oblike (solo, duo) i formacijske (defile i koreografija), dok u twirlu ima više- s rekvizitima, s pomponima, s dva štapa... ne znam kaj još...
Back to top Go down
http://vrazica69.blog.hr
Gabrielle
Admin
Gabrielle


Posts : 20
Join date : 2007-09-14
Location : croatia

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 2:12 pm

ja mislim da mažoret ima veæu orijentaciju na plesne korake i to...
a twirl mi nekak kad se sve skupa pogleda više lièi na gimnastiku...
Back to top Go down
https://mazoretkinjecro.forumotion.com
~vražica~ (Svetojanska)




Posts : 24
Join date : 2007-09-14

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: prednosti mažoreta   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 9:27 pm

Aha... slažem se s tobom.. u mažoret- plesu su važni koraci, ali i bacanja... s kolko okreta radiš i sl.

A u twirlu je sve veæinom gimnastika... gledaju se lože, mislim i kak se kreæeš... ne?


(post je premješten u temu u koju spada by admin)
Back to top Go down
http://vrazica69.blog.hr
ana_split

ana_split


Posts : 19
Join date : 2007-09-15
Age : 36

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeMon Sep 17, 2007 1:18 pm

a nije bahs u twirlu vazhnija gimnastika...
jer postoje razlichiti savezi twirlinga i ima onih di se smiju radit akrobacije i di se ne smiju..
u nas se ne smiju radit zvijezde i sl.

mazhoret je vishe onako za grupni rad formacije mijenjanje istih ujednachenost i ples naravno
a twirling je tezha tehnika shtapa i ples odjednom i nije sve u okretima gleda se i technost glatkocha izvođenja elemenata i usklađenost tijela s elementima znachi da rade i noga i ruka i glava i shtap u isto vrime...
to sve se otprilike gleda i u mazhoretu samo shta je twirling malo tezhi Wink
Back to top Go down
Gabrielle
Admin
Gabrielle


Posts : 20
Join date : 2007-09-14
Location : croatia

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeMon Sep 17, 2007 3:46 pm

ma teško je o tome raspravljat kad je kod vas mažoret ništa. kod nas je mažoret jedini stil i stvarno je kvalitetan...
Back to top Go down
https://mazoretkinjecro.forumotion.com
ana_split

ana_split


Posts : 19
Join date : 2007-09-15
Age : 36

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 3:14 pm

ti si iz klinchaselskih jel??

oo onda se vidimo u splitu!!!!
chujen da dolazite!!
bash mi je drago jedva chekan!!!

caos Wink
Back to top Go down
Sarah

Sarah


Posts : 10
Join date : 2007-09-15

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 4:20 pm

Ovako...kod nas u savezu mažoret je manje zahtjevan nego twirling-to je istina..ali nije manje kvalitetan! S tim bi se svi složili.. imamo različite kategorije sa rekvizitima i bez rekvizita!!Ono što ne volim u mažoretu je ograničavanje-dakle,ne smiju se radit iluzije,ne više od dva okreta itd..Tako da to ne bih nazvala prednostima,nego nedostacima!Dok s druge strane,možeš pustit mašti na volju i napravit bajku od koreografije!! Lijepo za gledat..
Back to top Go down
~vražica~ (Svetojanska)




Posts : 24
Join date : 2007-09-14

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeSat Oct 06, 2007 1:12 am

Ne slažem se baš s tobom Sarah... ovo za iluzije nisam sigurna, al se smije radit s više od dva okreta... uglavnom se radi s jednim i sa dva, al se sve češče radi i sa tri, pa i sa četiri!! Ali i kod nas možeš pustit mašti na volju i napravit bajku od koreografije... samo ima nekih nedopuštenih stvari npt. zvijezde, u duu preskakivanje i sl.
Back to top Go down
http://vrazica69.blog.hr
ana_split

ana_split


Posts : 19
Join date : 2007-09-15
Age : 36

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeTue Oct 09, 2007 3:36 pm

e u NAS se ne smiju u mazhoretu radit iluzije i vishe od dva okreta bash ztao da se to sve ne pomisha s twirlingom i ne nastane kaos...
a nije bash istina da je mazhoret u nas nekvalitetan jer sve ovisi o pristupu trenera i dice jer ima odlichnih mazhoret timova u nas sa super koreografijama...
a inache u nas je cheshci sluchaj da se bavimo prvo mazhoretkinjama a onda kad vidimo da smo dovoljno napredovali i twirlingom...
Back to top Go down
Sarah

Sarah


Posts : 10
Join date : 2007-09-15

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeTue Oct 09, 2007 4:07 pm

Eto!! Smilja je rekla sve umjesto mene...kod nas je to stvarno ograničeno što se okreta i iluzija tiče...a dalje sve ostaje na KOREOGRAFIJI I IDEJI!!! I izvedbi-naravno!!
Back to top Go down
Sarah

Sarah


Posts : 10
Join date : 2007-09-15

Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitimeTue Oct 09, 2007 4:07 pm

pardon...Ana je rekla... sorry!!!!
Back to top Go down
Sponsored content





Koje su prednosti mažoreta? Empty
PostSubject: Re: Koje su prednosti mažoreta?   Koje su prednosti mažoreta? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Koje su prednosti mažoreta?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Koje su prednosti twirlinga?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Mažoretkinje CRO :: Mažoret ples :: mažoret-
Jump to: